O nás

Sme (relatívne) mladí ľudia, ktorí sú od útleho veku fascinovaní fyzikou a technikou, a od malička vedení k láske k prírode. Preto sa dlhé roky venujeme problematike obnoviteľných zdrojov energie. Inšpiráciu a zároveň riešenie na problémy, ktoré sa vyskytujú v našom živote sa snažíme nájsť vždy v prírode. Tak tomu bolo aj v prípade hľadania zdroja tepla.

Všetci vieme, že zdrojom všetkej energie je práve Slnko. Malá časť tejto energie je spotrebovaná okamžite a väčšina sa ukladá už miliardy rokov do pôdy, vody, vzduchu, stromov…je jej dostatok pre nás všetkých, je všade okolo nás a čo je najlepšie – je zadarmo! prečo to nevyužiť? Stačí túto nekonečnú energiu prečerpať.

Na túto geniálnu myšlienku sme samozrejme neprišli my, ale zhodou náhod to bol slovenský fyzik a technik, profesor Alberta Einsteina, Aurel Bohuslav Stodola, ktorému vďačíme za prvé skonštruované tepelné čerpadlo na svete. Bol to Slovák, ktorý v podstate začal s využívaním obnoviteľných zdrojov energie a smutné je, že dnešné Slovensko je v množstve inštalácií tepelných čerpadiel na chvoste Európy.

Práve toto bolo zdrojom našej inšpirácie a základným kameňom našej spoločnosti pred dlhými rokmi, vďaka ktorému sme aj my začali vyrábať svoje prvé po domácky poskladané tepelné čerpadlá. Písal sa rok 2007. Za tých desať rokov napredovala technológia aj vývoj tepelných čerpadiel, naučili sme sa kopec vecí a zo záľuby sa stala srdcová záležitosť. Potreba a vášeň robiť to, čo vieme najlepšie a popri tom vytvoriť niečo vlastné, niečo veľké, čo bude naším odkazom pre ďalšie generácie a hlavne niečo, čo zjednoduší život ľudí a pomôže prírode a životnému prostrediu.

Preto sme v roku 2016 založili spoločnosť FENOMIS s.r.o. a rozhodli sa zhmotniť naše doterajšie skúsenosti a vedomosti do tých najlepších tepelných čerpadiel na trhu – tepelných čerpadiel najnovšej generácie Fenomis Smartheat. Špičková kvalita. Dostupné pre každého. Žiadna Čína. Made in Slovakia.

Vízia

Našou prioritou je viesť ľudí k ekologickému mysleniu

Jedinou budúcnosťou našich potomkov je totiž trvalo udržateľný rozvoj, ktorý ako jediný dokáže zabezpečiť život v čistom životnom prostredí aj budúcim generáciám. Ochrana prírody totiž nie je len nejaké klišé a environmentálna technológia a starostlivosť je jedinou možnosťou pre krajšiu budúcnosť.

Maximálne využitie obnoviteľných zdrojov energie

Sme si vedomí, že v oblasti techniky je napredovanie technológii kľúčovým aspektom, ktorý určuje budúcnosť a úspešnosť firiem, preto sme pre Vás vyvinuli tepelné čerpadlá, ktoré sú vhodné aj pre tých najnáročnejších z Vás, nielen vďaka svojmu vysokému COP. S pokrokom samozrejme nekončíme a stále sa Vám budeme snažiť prinášať ešte lepšie riešenia pre Váš domov.

Čistá energia pre všetkých!

Naším najväčším snom je dosiahnuť, aby sa obnoviteľné zdroje energie stali dostupnými pre všetkých, či už z hľadiska informovanosti a vedomostí v danej problematike, alebo cenovej dostupnosti produktov. Aj preto  sme sa rozhodli Vám poskytovať bezplatné poradenstvo v oblasti vykurovania, či chladenia Vášho domova. Cenovú reláciu našich tepelných čerpadiel sme sa snažili nastaviť tak, aby boli dostupné pre širokú škálu zákazníkov a tým pádom bude čistá energia a tepelná pohoda dostupná pre všetkých, ktorým záleží na trvalo udržateľnom rozvoji.

V skratke

Jedno tepelné čerpadlo FENOMIS dokáže ročne :

14+
Zachrániť najmenej 14 stromov pred výrubom.

Čo sa rovná množstvu kyslíka pre približne 7 ľudí ročne.

3400+
Zabrániť uvoľneniu 3400 kg CO2 oproti vykurovaniu zemným plynom.

V porovnaní s tepelným čerpadlom, ktorého prevádzka vyprodukuje ročne len 610 kg CO2

3060+
Zabrániť uvoľneniu 3060 kg CO2 oproti elektrickému vykurovaniu.

Vykurovanie tepelným čerpadlom vyprodukuje ročne o 2450 kg CO2 menej než vykurovanie rodinného domu elektrinou.

2085+
Znížiť potenciál globálneho otepľovania o 2085 kg CO2 na každý použitý kg chladiva pri výrobe tepelných čerpadiel.

V porovnaní so syntetickým chladivom R410a.

Naši Partneri

Za náš úspech vďačíme aj týmto dodávateľom:

Čerpajte s nami silu vzduchu, vody, či slnka pre vlastnú spotrebu energie.

Obnoviteľné zdroje energie sú alternatívou ku krajšej a zdravšej budúcnosti, pridajte sa k nám!